Tech Safari, czyli największe firmy technologiczne na świecie od wewnątrz.
W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć kogoś, kto nie słyszałby o takich firmach jak Google, Microsoft czy Facebook. Wielu młodych ludzi marzy o pracy u światowych gigantów. Niestety ich przeważająca część uważa, że nie nadaję się do pracy w wielkich korporacjach, jednak czy na prawdę tak jest? Jakie wymagania powinniśmy spełnić, aby rozpocząć pracę marzeń? Odpowiedź na te pytania postanowiliśmy poznać u źródła.
Czym właściwie jest Tech Safari?
Tech Safari to niekomercyjna inicjatywa kierowana do wszystkich uczniów - niezależnie od profilu szkoły.
Precyzując, jest to jednodniowa wycieczka do warszawskich siedzib największych firm technologicznych na świecie organizowana przez młodzieżową grupę MDB Youth. Podczas takiej wyprawy uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, jak wygląda praca w międzynarodowych korporacjach oraz jakie możliwości otwiera.
Jednak to, jak wygląda praca w wybranej firmie to nie wszystko. Na Tech Safari mieliśmy szansę dowiedzieć się, jak przebiega proces rekrutacji, a nawet omówiliśmy przykładowe zadanie pojawiające się na rozmowie kwalifikacyjnej wraz z jednym z pracowników Google.
Firmy, które już odwiedziliśmy.
Dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi udało nam się odwiedzić kilka znanych firm. Nauczyliśmy się wiele o nowoczesnych technologiach, programowaniu, a nawet przedsiębiorczości i zarządzaniu firmą. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak dostać pracę u takich gigantów jak Google czy Microsoft.
Podczas pierwszej edycji Tech Safari mieliśmy okazję zobaczyć siedzibę tego technologicznego giganta od środka. Dowiedzieliśmy się, jak działa struktura obliczeniowa w Google oraz czym jest Borg. Omówiliśmy przykładowe zadanie, które pojawia się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz wymagania, które powinniśmy spełnić, aby rozpocząć pracę. Na koniec mieliśmy szansę poczuć się, jak prawdziwi pracownicy Google jedząc obiad w kantynie pośród innych programistów.
Microsoft
W siedzibie tego giganta z Redmond obejrzeliśmy prezentację o technologiach takich jak Microsoft Azure i Artificial Intelligence. Poznaliśmy przyszłe plany firmy oraz obejrzeliśmy prezentację Pana Mariusza Kędziory o zastosowaniu AI w nowoczesnym nauczaniu i pracy. W międzyczasie obejrzeliśmy biuro oraz pierwsze w Europie Centralnej Microsoft Technology Center, a w nim Aleję Innowacji. W niej prezentowane jest 14 nowoczesnych urządzeń tworzonych przez partnerów Microsoft, wyznaczających przyszłość takich branż jak handel, finanse, produkcja, funkcjonowanie miast przyszłości, a nawet rolnictwo.
Predica
Zajęcia w Predica rozpoczeliśmy od prelekcji z Panem Tomaszem Onyszko. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w firmie oraz jak wykorzystuje ona technologie Microsoft w swoich projektach. Wiele osób marzy o pracy, w której nie musi się ruszać z domu, jednak czy praca zdalna to na prawdę spełnienie marzeń? Podczas wideokonferencji w Predica z osobami, które pracują tylko w taki sposób mieliśmy szansę poznać plusy i minusy remote work z pierwszej ręki.