Terapija pomaga omiliti ali celo izničiti bolečino, sprosti, pomiri in zmanjša stres ter pomaga pri lažjih depresivnih stanjih. Izboljša počutje in krepi imunski sistem, lajša menstrualne in menopavzne težave ter druge težave, ki so povezane s hormoni. S terapijo pomagam ozavestiti izvor neke težave, jo omiliti in posledično tudi izboljšati splošno stanje. Pozornost je bolj usmerjena na trenutno težavo. Mnenja sem, da se vsaka bolezen začne najprej na energijskem nivoju, zaradi neke travme, ki jo je oseba prej doživela in je ostala nerazrešena. Velikokrat je tudi potisnjena na nezavedni nivo.
Terapija je zato prilagojena vsaki osebi posebej, glede na težave. Izvaja se leže ali sede in je lahko kombinacija masaže in polaganja rok. Na začetku se z osebo pogovorim in poskušam že pred terapijo razumeti ali bolje začutiti izvor njenih težav. Pri terapijah se prepustim energiji duše, da me vodi, zato ne morem reči, da izvajam prav reiki terapijo. Ob tem sem opazila, da je taka terapija lahko intenzivnejša in učinkovitejša. Menim, da vsaka oseba v danem trenutku potrebuje svojo, sebi prilagojeno terapijo.
Klasična ročna masaža ali švedska masaža se izvaja s posebnimi prijemi in terapevtskimi nameni, ki imajo ugoden, zdravilen učinek na celotno telo. Dotik blagodejno vpliva na človeško telo, zato z masažo pomembno vplivamo na počutje, tako duševno kot telesno. Že od nekdaj so ljudje na boleča mesta polagali roke in na ta način lahko tudi omilili bolečino. Pri masaži se sprošča napetost, zakrčenost in bolečino v mišicah.
Masaža pospešuje prekrvavitev, limfni obtok in peristaltiko, poskrbi pa tudi za boljšo izmenjavo prehrambnih snovi in kisika v celicah. Zmanjšuje stres in lahko pomaga tudi pri lažjih depresivnih stanjih ter pri nespečnosti. Z masažo lahko izboljšamo gibljivost sklepov in odpravimo bolečine. Pomaga pri zmanjševanju menstrualnih težav in vpliva tudi na izboljšanje imunskega sistema.
Tudi otroci potrebujejo masažo za sprostitev in boljše počutje. Vpeti so v življenja odraslih in občutijo svet veliko bolj kot odrasli. Masaža jih sprosti, pomiri, zmanjša stres, lahko pa tudi hiperaktivnost. Izboljša njihovo počutje in krepi njihov imunski sitem. Blagodejno vpliva tudi na bolečine. Masaža je prilagojena vsakemu otroku posebej. Prej se je potrebno z njim pogovoriti, saj je pri otroku zelo pomemben prvi stik. Tudi časovno je prilagojena vsakemu otroku posebej. Starši so pri masaži lahko prisotni, če si otrok to želi, saj si prizadevamo predvsem za to, da bi se otrok počuti varnega.
Masaža nosečnic je predvsem sproščujoča masaža, ki vpliva na hormonsko ravnovesje v telesu nosečnice in harmonizacijo med otrokom in materjo. Usmerjena je predvsem na boljši pretok limfe, prožnost kože in splošno sprostitev. Masaža je individualno prilagojena nosečnici. Z vsako nosečnico se je treba prej pogovoriti in si pridobiti čim več informacij glede njenega stanja.
Masaža sprosti nosečnico, kar tudi dobro vpliva tudi na otročička v trebuhu. Blaži bolečine v celotni hrbtenici in pri zatekanju nog, poživlja krvi obtok, preprečuje nastanek strij, izboljšuje telesno držo, krepi imunski sistem, blaži ali celo odstranjuje glavobole in poveča elastičnost kože. Z masažo sprostimo napetost v mišicah, zmanjšamo stres ter pripravimo telo na lažji porod.