Topic: Pytanie dotyczące klas w MDB

Andrew S. free asked 4 years ago


Expected behavior Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem idei MDB sposobu działania klas w plikach css w MDB. Mam przez to na myśli to, że spodziewam się, że wszystkie klasy, które będę używał wykorzystując wasz produkt są kompatybilne z Bootstrap 4. To znaczy, że mogę używać je dokładnie tak jak w Bootstrap z tą różnicą, że wyglądają kolorystycznie lepiej czy tak?

 1. Czy muszę w tym celu jeszcze dopisywać jakieś dodatkowe klasy stworzone przez was, żeby uzyskać połączony wygląd z Materialize? Pytam bo tego jeszcze nie sprawdziłem.

 2. Wasze strony ładnie wyglądają, ale czy to dzięki tym samym klasom css, które są stosowane w Bootstrap tylko, że zmodyfikowane? Chodzi mi dokładnie o to, że nie wiem czy wystarczy, że kupię któryś z waszych produktów i używając te same klasy co są wykorzystywane w Bootstrap, będę mógł uzyskać taki sam efekt kolorystyczny co wy?

 3. Czy żeby uzyskać kolorystyczne efekty, które oferujecie muszę do już istniejących w html znaczników dopisywać przez was stworzone klasy css, które dodają różne efekty kolorystyczne?

 4. Czy moje projekty będą ładnie wyglądały po zakupie waszego produktu i dołączenia odpowiednich plików i ścieżek do nich, żeby upiększyć już istniejące projekty? Czy będę musiał dodać nowe klasy do już istniejących znaczników, żeby uzyskać te efekty które oferujecie?

Actual behavior Nie sprawdziłem jeszcze waszego produktu pod kątem zachowania z plikami Bootstrap dlatego nie wiem czego się spodziewać ani jak to razem działa. Piszę do was w tej bo zakładam, że potraficie udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi w tej sprawie, a ja nie chcę się domyślać jako to jest. Wolę zapytać ekspertów, którzy wiedzą co mówią.

Czekam na odpowiedź i życzę przyjemnej pracy. Pozdrawiam.

Resources (screenshots, code snippets etc.)


Marta Wierzbicka staff answered 4 years ago


Cześć,

Klasy, które pochodzą od Bootstrapa działają także w MDB. Niektóre z nich bez żadnej różnicy, czyli dają dokładnie taki sam efekt w MDB jak w Bootstrapie, a niektóre klasy nadpisujemy, czyli na przykład klasie .btn dodaliśmy cień, border, kolor itp.

Ad 1. Mamy wszystkie klasy Bootstrapa oraz dużo więcej własnych, gdyż mamy o wiele bardziej rozbudowane komponenty czy całe sekcje, dlatego klas mamy dużo więcej niż Bootstrap i więcej styli. W MDB pokryte naszym materialowym stylem są wszytkie bootstrapowe komponenty, czyli np. użyjesz sobie syntaxu dla buttonu z Bootstrapa w MDB i uzyskasz materialowy design i nic więcej nie musisz dopisywać. Tak działa wiele naszych komponentów. Te komponenty, które są bardziej rozbudowane od Bootstrapowych czasem potrzebują dodatkowych klas, które sami stworzyliśmy.

Ad 2. To dzięki klasom bootstrapowym plus naszym klasom MDBowym, w zależności od komponentu czy sekcji tak jkak pisałam w punkcie wyżej. Z naszą paczką MDB uzyskasz taki ładny wygląd jaki widzisz na stronie mdbootstrap.com i w całej dokumentacji.

Ad 3. To zależy o jaki element dokładnie chodzi. Na przykład buttony mają różne kolory i w zależności jaki chcesz kolor to piszesz .btn-primary czy .btn-pink. Jeśli na przykład chcesz mieć niebieskie tło to musisz dać klasę .blue do jakiegoś wrappera. Wystarczy, że dodasz klasę do jakiegoś tagu w HTMLu, a wszystkie ustawienia CSS już pokryliśmy więc nic nie musisz dopisywać w stylach.

Ad 4. Jeżeli teraz masz projekt w czystym bootstrapie bez swoich customowych styli i dodasz do swojego projektu MDB to style bootstrapowe nadpiszą się mdbowymi i od razu powinieneś mieć ładny materialowy wygląd. Oczywiście to zależy czy od razu będzie ładnie od tego czy twoje customowe style bądź klasy jeśli masz nie będą konfliktowały z mdbowymi. W razie problemów, zawsze możesz pisać tu na forum i my zawsze pomożemy rozwiązywać konflikty w kodzie.

Kiedy używasz paczki MDB to tam masz załączony plik bootstrap.css i bootstrap.js oraz trzy fundamentalne pliki bootstrapa scss, które wchodzą do core MDB. Poza tymi plikami nie wstawiamy do paczki MDB wszystkich scssowych plików bootstrapa. Mamy swoje pliki scss, w których nadpisujemy style bootstrapowe. Lepiej nie załączać dodatkowych bootstraowych scssów do paczki MDB, gdyż w naszej czystej paczce wszystko jest skonfigurowane i ze sobą kompatybilne.

W razie kolejnych pytań pisz śmiało, pomożemy.

Pozdrawiam, Marta


Marta Wierzbicka staff commented 4 years ago

Proszę i dziękuję za łapkę w górę.


Andrew S. free commented 4 years ago

Dziękuję Marto. Udzieliłaś mi naprawdę wyczerpującej odpowiedzi. Łapka w górę się należy.Please insert min. 20 characters.

FREE CONSULTATION

Hire our experts to build a dedicated project. We'll analyze your business requirements, for free.

Status

Resolved

Specification of the issue

 • ForumUser: Free
 • Premium support: No
 • Technology: MDB jQuery
 • MDB Version: 4.16.0
 • Device: Desktop
 • Browser: Chrome
 • OS: Windows 10
 • Provided sample code: No
 • Provided link: No